Youtube kanalı açmak (yutıbır aycan)

Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar,

Sektör çok hızlı geliştiği için sürekli kendimi blog/youtube ‘da buluyorum ve bu mükemmel bir şey yani aradığın bir kaynağı Türkçe bulmak.

Buraya kadar her şey çok güzel ama bazı blog veya videoları açtıktan 30 saniye sonra kapatıyorum, videolar veya yazı iyi olmadığı için değil, yanlış başlangıç yaptığı için anlatmak istediğini etkili ve verimli bir şekilde anlatamadığı için.

Öğretmenlik okuduğum için ;

1- Bir konu en iyi nasıl öğretebilirim bunu öğrendim,
2- “Eğitimde Materyal Tasarımı ” dersini aldığım için bu hazırlayacağım materyalde konumlandırma nasıl olur hedefler/kazançlar/özet bunları iyi kullanabilirim
3- Uzun içeriklerde kişilerin odağını belli bir noktadan sonra nasıl tekrar toplar ve heyecanlandırırım
4- Kişilerin seviyelerine göre içerik hazırlama (geçen bir videoda izlemiştim adam sıfırdan bir şey anlatıyor ama plaza dilini o kadar çok kullanıyor ve gereksiz noktalara o kadar değiniyor ki bildiğini de unutuyorsun.) konuyu gereksiz yere büyütmeden sadece öğretmek istediğimi öğretirim.

Bu maddeler böyle uzar gider o yüzden hiç yapmayacağım mesleğimi biraz olsun Türkiye deki yazılım sektörü ile birleştirerek güzel materyaller hazırlamak istiyorum.

Bir yandan da bu Youtube kanalını biraz da kişiselleştirmek kızımla oyunlarımızı yayınlamak ve Kızıma yani Doğa’ya hatıra kalmasını istiyorum.

Uzun zamandır düşünüyorum inşallah bu yazı bir şeylerin başlangıcı olur.

“Youtube kanalı açmak (yutıbır aycan)” üzerine 3 yorum

  1. Özellikle eğitim bilimleri blog yazarken bile çoğu şeyin farkına varmanızı, üstesinden gelmenizi sağlıyor. Ben KPSS çalışırken artık o kadar doldum ki sınava girmek yeterli gelmedi. Kafama koydum. Sınavdan sonra açayım bir site. Notlarımı, bildiklerimi oradan da paylaşayım dedim. Sonuçta o kadar şeyi bir sınav için öğrenmedik. Bilgi paylaşılmadıktan sonra bilinse neye yarar? Hem de okuduğum bölüm hakkında göreceli olarak pek fazla bu şekilde kaynak yoktu. Hem içerik düzenlemeyi sevdiğim için hem de 2009’dan bu yana süregelen blogculuk geçmişim olduğu bu işi severek yapacağımı düşündüm. Ki öyle de oldu. Yazıları yazarken o kadar çalışmış olmama rağmen hala yeni ayrıntılar yeni bilgiler ediniyorum. Bloğunuz çok uzun zamandır yer imlerimde. Bence dediklerinizden yola çıkarak güzel bir youtube kanalı açabilirsiniz. Kanal için içerik üretirken yazı yazmanızı gerektirecek içerikler de olacağı için yanında bir blog da fena gitmez açıkcası. Malum çağımızın salgını yutub aldı başını gidiyor. Çalışmalarınızda başarılar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir