Css ile yatay ve dikey ortalama

Merhaba arkadaşlar,

Sayfayı yatay ve dikey ortalamak :

Margin ile yatay ortalamak :

Width değeri olan ve float değeri olmayan nesneleri margin ile ortalarız.
Html :

Css:

Örnek :

Position ile yatay ortalamak :

 

Position ile yatay ve dikey ortalama

Html :

 

Css:

Örnek :

Position ile yatay ortalamak :

 

İçeriği dikey ortalamak

Burada ufak değinmiştim bu olaya. En dış div’e display:table; ve bir içindekine display:table-cell; verdiğimizde (*iki elementede float verilmemelidir) 2. div’in içindeki içeriği vertical-align:middle; ile ortalayabiliriz.

Html :

Css:

Örnek :

“Css ile yatay ve dikey ortalama” üzerine 8 yorum

  1. Hocam tam aradığım konuyu yayınlamışsınız emeğinize elinize sağlık.Bir blogdan daha fazlası bu olsa gerek.Başarı sizi bulsun.

  2. merhaba i.akşamlar benim siteme girdimde sitem ortalı gözüküyor ama sitemin seo analizi yaptımda örnek sitemin sablon içerik resimleri çıktında sitem sağa yanaşmış gözüküyor şaşırdım bu duruma başka sitenin seo analizini yaptım ortalı gözüküyor bu konuda rica etsemde benim ne yapmam gerektiğini bilgilendirebikirmisiniz tekrar tşk ederim…

  3. benim yapmak istediğim şey her çözünürlükte ki bilgisayarda bir divi dikey olarak ortalamak ben en dıştaki divime yükseklik vermek istemiyorum kendi bilgisayarıma göre yüksekliği ayarlar dikey olarak sizin verdiğniiz kodla ortalarım ama başkasının bilgisayar ekranı benimkinden küçük veya büyükse hiç bir anlamı kalmaz ki nasıl çözeceğim bunu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir