CuteFtp’de siteleri direk kopyalamak

Evet arkadaşlar konu başlığını çok düşündüm ama böyle anlamsız birşey çıktı kusura bakmayın:)

Şimdiki konumuz çok sitesi olan webmasterları ilgilendiriyor  Cute ftp yi açtınız 40 -50 siteyi kaydettiniz ve istediğiniz gibi siteler arasında dosya transferi vb işlemelr yapıyorsunuz, ama gün geldi pc yavaşlamaya başladı format atılacak sizde en ufağından cute ftpdeki 50 siteyi tekrardan kullanıcı adı , hosting adı  gireceksinizve bu çok zahmetli bir iş ama bununda çözümü var. Direk format atmadan önce bütün sitelerimizi kopyalayıp  format atıpğ cute ftp yi kurdukdan sonra dosyayı programdan çalıştırıp bütün sitelere ulaşıyorsunuz

Evet arkadaşlar format atmadan öncekiyapılacak işlemler ;

Cute ftp ‘yi açıyoruz  Tools> Site Manger > İmport / Export ftp sites ‘e tıklıyorsunuz karşımıza bir pencere geliyor oradan EXPORT’u seçiyoruz Sonra Text linkini seçip ileri diyoruz karşımıza bütün sitelerinin verisini kayıt edeceğimiz dosyyı nere kayıt edeceğini soruyor ve D klasorune kayıt ediyoruz.

Şimdi formata başlıyoruz bilgisayarı tekrardan kuruyoruz ve CUTE FTP programını tekrar kuruypruz ve aynı menuden

Tools> Site Manger > İmport / Export ftp sites ‘e  karşımıza gelen seçeneklerden IMPORT’u seçiyoruz sonra ileri iler diyoruz karşımıza gelen ekrandan demin kaydettiğimiz dosyayın yerini belirleyip son diyoruz ve bütün siteler direk gene Ftp listenizde ama birkötü yanı var şifreler gelmiyor artık şifreleri tek tek elimizle gireceğiz.

“CuteFtp’de siteleri direk kopyalamak” üzerine 7 yorum

  1. Var
   C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Roaming içindeki GlobalScape Klasörünü oldugu gibi kopyalamak. Ben her defasında buradan alıyorum. Tekrar kurdugum zaman buraya kopyalıyorum oldugu gibi geliyor. Şifrelerle beraber

 1. Filezilla kullananlar içinde bu işlem şöyle=

  Dosya => Ver… => Site Bilgileri – Ayarları Ver İşaretle ve Kayıt Et 😉

 2. Bu işin kesin çözümü şu arkadaşlar:
  Kullanıcı\AppData\Roaming\GlobalSCAPE\CuteFTP Pro\ klasörü altında “sm.dat” adında bir dosya var. O dosyayı kopyalayın format atmadan önce. Tüm hesaplar ve şifre kayıtları bunun içinde. Yeni format sonrası programı tekrar kurduktan sonra aynı klasöre gidip geri yapıştırın. Programı açın, bütün hesaplar karşınızda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir