Uyku , çocukluk ve özgürlük

Merhaba arkadaşlar İnternet haftası için Erzuruma gelen Mustafa AKGÜL ve Fatih Uluçam’ın linux hakkındaki düşünceleri bana cesaret verdi ve linux kurmaya karar verdim,  hemen Ubuntu 10 işletim sistemini indirdim ve laptop’uma ikinci işletim sistemi olarak kurdum.

İlk izlenimler :

Kurulumu güzel geçti ve bilgisayarım açıldı. İlk izlenimlerimi açıklayacak olursam.

Alışmış kudurmuşdan beterdir diye bir ata sözü vardır ama bunu yıkmaya çalışıyorum, Ubuntu işletim sistemini bilgisayarıma dahil ettikten sonra %100 performans ile kullanmayı beklemiyordum. İlk 1 aylık süreçte günlük 1 saat ubuntu ile ilgileneceğim kurcalayacağım bozacağım ve 1 ay sonra sizlere tekrar ilk izlenimlerimden bahsedeceğim.

Ubuntuda gördüğüm eksiler , artılar :

Ubuntuda eksiklik var diyemem ama Microsoft bizi o kadar kolaya alıştırmış ki, biraz zoru görünce hemen kaçıyoruz. Bu yüzden yılarca bilinç altımıza işleyen programlar olmadan yapamıyoruz. Örnek verecek olursak  ubuntu işletim sistemini kurduktan 1 saat sonra müzik dinleyebildim 1 saatim işletim sistemini güncellemek ve müzik çalar arayışına girmek ile geçirdim. Gerçi ubuntu kendisi programların adını veriyor direk tıklayıp indirip kuruyorsunuz ama ben google’dada biraz araştırma yaparak bu programları kurdum.

Her neyse ubuntu ile ilgili bu kadar bilgi yeter, bugün işyerine 07:54 de geldim ve çok uykuluyum. Kantinden poaça alırken gözüm çikolatalı süte takıldı ve tatlı son kahaltımda uzun zaman sonra süt vardı.

Bu sabah benden bu kadar uykulu uykulu daha fazla yazamıyorum.

Kolay gelsin , iyi günler , iyi akşamlar, iyi geceler.

Not : Sabahları sigara içmekten nefret ediyorum ama çay da boş gitmiyor 🙁

“Uyku , çocukluk ve özgürlük” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir