Blogun çizgisini belirlemece

UYARI : Ben sayısal çıkışlı ve meslek lisesi çıkışlı bir öğrenciyim o yüzden şuan aşağıda olan ‘yazım hataları ‘, ‘anlatım bozuklukları’ndan muafımdır 🙂

Sıkıldım artık ;

Merhaba arkadaşlar ilk zamanlar rant amacı olmadan açtığım bloğumda her günümü duygu düşüncemi yazdım ve sıkılıp bıraktım sonra ordu üniversitesine gidip 5-6 ay internetsiz kalınca internet alemini tamamen bıraktım. Sonra aşk dedik sevgili dedik ve Erzuruma hayatımın anlamı için yatay geçiş yaptım(ne oluyorsa bundan sonra oluyor).

Erzuruma geliş;

Erzuurma gelince ilk dönemimi gırgır şamata kakara kikiri geçirerek bir yanadan da web’e tekrar tutunmaya çalıştım artık hem işimi yapıyor hemde okuyordum ama birşeyler eksikti  para :)) Birgün Atatürk Üniversitesi BAUM’un önünden geçerken “ya girip konuşayım belki iş vardır ” düşünceleri ile içeri daldım ve müdür yardımcısı ile konuşuk ertesi gün işe alındım.

Ünide çalışmaya başladığımda css ve php bilgim vardı ve direk arabirimci olarak tasarımlar verdiler yaptım verdiler yaptım derken asıl alanım arabirim ama beni mutlu eden alan yazılım ise ikinci alanım olmaya başladı. Css , js ve jquery alanlarından zone , r10 gibi forumlarda insanlara destek vermeye başladım ve bu benim özel işlerimi artırmaya başladı bende bu alana ciddi anlamda yönelmeye başladım ve verdim kendimi makalelere.

Makale yazmak beni bir nevi türk wmlerine pazarlıyordu makalelerimi okuyanlardan iş alıyorum ve kalite çizgim yükseliyordu ama  hepsinden öte kendimi geliştiriyordum ve öğrenme öğretme konusunda git gide hırslanıyordum. Piyasa eksik gördüğüm uygulamaları hemen yapıyor ,anlatımını yapıyor ve bunu karşılıksız olarak sizlerle paylaşıyordum.

Ama..

Belli bir noktadan sonra artık kişiselimin kalmadığını gördüm. Blogum’da eskisi gibi rahat bir şekilde konuşamıyordum ve  sosyal ağları bile artık kendim olamayıp aycan.net adı ile konuşmaya başladım ve artık bir yere kadar.

Açık konuşayım kendim olayım yeter la bu ciddiyet nereye kadar böyle hep iş hep iş. Gına geldi artık benim özelim olmayacakmı dostlarım benim durumumu öğrenmek için illa hep telefon mu edecek girsin bloguma baksın. Haksızmıyım ?

Her neyse sonunda artık bloğumda hem hemde güncel hayatta karşılaştığım sorunlara ve makalelere yer vereceğim.

Herkeze selamlar , sevgiler , saygılar.

“Blogun çizgisini belirlemece” üzerine 7 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir