Türkçe reddit : gityat.com

Gityat.com internette beğendiğiniz ve saklamak istediğiniz içeriği (bu içerik bir websitesi bağlantısı olabileceği gibi bir metin de olabilir) kaydedebileceğiniz ve diğer insanlarla paylaşabileceğiniz onların yorumlarına sunabileceğiniz “internetin sesi” sloganıyla açılmış yeni bir bir sosyal imleme sitesidir. Reddit.com‘un tasarım olarak çakmasıdır, inş yakında bu tasarımı değiştirirler 🙂

Gityat.com nasıl Çalışır?
Gityat.com kanallar üzerinden işleyen kullanıcıların oylarıyla kaliteli içeriğin belirlendiği bir web sitesidir. İlgi alanınıza göre kanalları veya web sitelerini takip listenize eklersiniz ve sadace o kanallarda paylaşılan içeriği görürsünüz.Eğer ilgi alanına giren konuların paylaşımının yapıldığı bir kanal yoksa tek adımda kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. Depo olarak bence çok kullanışlı. açtığım kanal burada.

Gityat.comda paylaşılan içerik oylamayla anasayfaya taşınır:

Gityat.comda her kullanıcının her paylaşıma bir oy verme hakkı vardır verilen oylara göre içeriğin kalitesi belirlenir ve kullanıcıların karma puanı başka kullanıcılar tarafından verilen oyla belirlenir.Paylaşılan içerik yukarı(+1) ve aşağı (-1) oklarına tıklanarak puan verilebilir. Yüksek puan alan ve sistem tarafından popüler olduğu belirlenen içerikler anasayfaya taşınır ayrıca paylaşımlar en yeniler tartışmalılar en yüksek puan alanlar ve son oylama tarihine göre yükseliştekiler olarak lisetelenebilmektedir.

Gityat.com’da paylaşılan içeriğin türüne siz karar verisiniz:

Açtığınız kanalın tüm yönetim ayarları sizde olur kanalınızda isterseniz sadece url türünde veya sadece metin türünde paylaşımın yapılmasını sağlayabilirsiniz veya her iki türdede içerik eklenmesine izin verebilirsiniz.

Gityat.comda kimlerin paylaşım yapabileceğine siz karar verirsiniz:

Gityat.com kanal özellikleri açısından gelişmiş bir sisteme sahiptir şöyleki kendi kanalınızda isterseniz sadece siz veya sizin izin verdiğiniz üyeler paylaşım yapabilir. Kanal kurallarınızı Gityat.com’un genel kurallarıyla çelişmemesi kaydıyla kendiniz belirleyebilirsiniz, kanalınızda istediğiniz türden konuların paylaşımını isteyebilir kurallarınıza uygun olmayan konuları silebilir veya yayından kaldırabilirsiniz hatta kanalınızda kanal kurallarınıza aykırı yayın yapan kullanıcıları yasaklayabilirsiniz. Yasaklanan kullanıcılar kanalınızda paylaşım yapamadığı gibi yapılan paylaşımlarıda görememezler.

Gityat.comda paylaştığınız içerik kullanıcıların yorumuna açıktır. Hiyerarşik yorum sistemi sayesinde yorumlar anlaşılır ve rahat bir şekilde listelenirler.

Kısacası tasarım konusunda aynı alandaki siteden çok esinlenmesi ve sitede ne nerde bulmak zor olduğu için böyle giderse çok zorlanacaktır. Umarım sade ve güzel bir tasarım yaptırırlar ve yazılımdaki ufak defek kısımları geliştirirseler bence güzeş bir depo olma yolunda. Ben bundan sonra eklentilerimi buradan da paylaşacağım inş kendini geliştirirler.

“Türkçe reddit : gityat.com” üzerine 4 yorum

  1. Site redditin aynısı nerdeyse eğer bir bağlantı çöplüğüne dönmesse güzel denetim yapabilirlerse harika bi iş çıkmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir