ab-İletişim Spam’a düşmeyen iletişim formu

Bu eklentide baya zorlandım çünki sizlere hiçbir yük binmesin diye baya baya uğraştım. Eğer birisi kodlar karışık, çalıştıramıyoruz derse vururum onu : ))

Eklentiyi anlatacak olursak;

Bu eklenti abPopup eklentisi ile düzenlenmiş bir iletişim formudur, belirlediğiniz herhangi bir element’e tıklandığında iletişim formu karşınıza gelecektir. Girilen verileri ise sizin belirlediğiniz bir adrese hiç bir şekilde spam’a düşmeyecek şekilde gmail üzerinden gönderecektir.

Ön izlemeler

Mail gönderme formu

Gönderilme anı

Gönderildik’den sonraki mesaj

Size gelen Mail


Resimleri gördünüz arkadaşlar şimdi kurulumu anlatıyorum.

Öncelikle abIletisim adlı klasorumuzu  ftp ye atiyoruz

Sonra eklemek istediğiniz sayfanıza eklentinin js dosyasını (abIletisim.js) ve mail gönderme formunu çağıracak elementi  ekliyoruz. Burada  element derken class’ı abCalistir olan herhangi bir div,a,label vs vs. olabilir.

Şu adımda js dosyasının dosya yolunu doğru verirseniz  karşınıza sadece siyah bir ekran gelir yani iletişim formu gelmez.

Şimdi ise abIletisim.js dosyasını açıyoruz, göründüğü gibi açıklama satırı olarak eklenti nasıl çalışır karşınızda yazıyor(Buradan da anlatacağım). Burada js bilen arkadaşlar için ise kodlara bir kere baksa bütün işleyişi anlayacaktır(Her satırı tek tek anlattım) ve geliştirmeye açıktır. Her neyse muhabbete daldık :))

Js dosyasını açında açıklama satırının altındaki şu kısmı göreceksiniz.

Burada ilk yapmamız gereken “window.klasorYolu” değişkenine kendi dosya yolumuzu belirtmektir. (Eklentimiz artık sorunsuz çalışıyor olması gerekir.)

Şimdi ise 2 tane php dosyasını düzenleyeceğiz;

1.  mailGonder.php dosyasını açıyoruz ve öncelikle gmail adresinizi ve gmail adresinizin şifresinizi belirtilen yere giriyorsunuz. “aycanbul@gmail.com” yerine ise gönderilen maillerin gideceği adrestir. Diğer değiştirmek istediğiniz alanları kafanıza göre değiştirebilirsiniz.

2.  phpmailer/class.phpmailer.php dosyasını açıyoruz e 122’ci satıra mail adresinizi , 128’ci satıra sayfa başlığını giriyorsunuz.

Bütün işlemler bu kadar arkadaşlar. Eklenti şuanda sorunsuz bir şekilde çalışacaltır.

 

Önemli Uyarı

Localhostta deneme yaparken, php.ini den php_openssl.dll eklentisini açmayı unutmayın yoksa hata veriyor. Gmail’e SSL ile bağlanıyoruz çünkü.

Eğer ben bu tasarımı kullanmak istemiyorum benim başka tasarımım var diyorsanız, tasarim.html ve abIletisim.css dosyasında istediğiniz kadar değişiklik yapabilirsiniz. Ön izleme sayfasından göndereceğiniz mailler bana gelecektir:) Duygu ve düşüncelerinizi oradan da yazabilirsiniz.

Diyeceklerim bu kadar arkadaşlar, eğer sizlerde bu uygulamayı kullanıyorsanız buradan yorum yaparak teşekkür edebilirsiniz. Çünki bu eklentiler yapan adam yani ben  sizlerin teşekkürleri ile haz duyuyorum, mutlu oluyorum.

“ab-İletişim Spam’a düşmeyen iletişim formu” üzerine 24 yorum

 1. Güzel çalışmalar ortaya koymuşun ama sitedeki son yazıda gördüm ki paylaşımlarda pek bulunmyacağın yazıyor. Jquery ile TR çok kaynak yok hatta en güzel ve net açıklayıcı materyal olarak seninkiler gözüme çarptı. R10 a baya tepki de göstermişin. Ne desen haklısın ama kaybeden bizler olucaz orası kötü…

 2. eline sağlık hoca güzel çalışma olmuş… çok aramıştım bunu teşekkür ederim..

 3. anlaşılan artık bu siteyi takip edeceğim. güzel bilgiler. saol.
  ancak neden gmail şifemizi girmemiz isteniyor. şifre vermeden bu yapılamazmı?

 4. ben wordpress’te çalıştıramadım bir türlü. ben mi yapamadım acaba. yoksa wordpress ile çalışmıyormu.
  js yollarını header’a yazdım, diğer bütün ayarları yaptım ama tıkladığımda ekran sayfa top -üst pozisyona geliyor.

 5. mesela burada çalışıyor ama bu seferde mail gitmiyor. acaba nerede yanlışlık yaptım ve bunu wordpress’e nasıl entegre ederim.

 6. ben wordpress siteme kuracaktm ama kod bilgim hiç yok denecek kadar az olduğundan yapamadım keşke wordpress kurulumu için ayrıntılı bilgi verilseydi yinede paylaşımınz için sağolun ellerinize sağlık

 7. SMTP Error: Could not authenticate. SMTP Error: Could not authenticate. En kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir