Denge bozulması

Hiç bir zaman iki işi aynı anda götüremedim. İşe ilk girdiğimde sevgilim ile gezmeyi unuttum sonra özel işler alarak film izlemeyi arkadaşlarla sohbet etmeyi unuttum. Bu durum maddi sıkıntılar yüzünden çok uzun sürdü ve kendimi çok yıprattım. Sadece facebook,friendfeed’de sosyal olmaya başladım ve kilo almaya başladım, sağlıksız düşünmeye başladım ve en sonundan olan oldu verimim %100 iş verirmim düştü.

Herşey tatil dönüşü düzelecekti ?

Evet herşeyi ertelediğim gibi bu gibi sorunlarıda erteledim ve tatil dönüşü herşey düzelir diye düşündüm ve tatile çıktım.

Uzun bir tatilin ardından Erzuruma geri geldiğimde kendimi iyi hissediyordum ama elimdeki bir kaç işin yapılacağını düşünmek beni tekrar tatil öncesindeki psikolojiye sürükledi ve tekrar iş yapamıyorum. Bu sorun beni derinden etkiliyor çünki kişilik olarak çok tembelleştim herşeyi bir gün sonraya sallayıp o gün gelincede tekrar sallama işlemlerine giriyorum. Artık bu durum uyuyamama sebeb oluyor. Her gece spora başlayacağım, elimdeki işleri bitireceğim ve artık düzene gireceğim diye kendime söz veriyorum ama kendime verdiğim sözlerin bile arkasında duramıyorum.

Çalışamam sorunu ile defalarca karşılaştım ama bir şekilde üstesinden geldim. Ama şimdiki sorun çalışamamadan ziyade şu yaşlarımdaki yaptığım/yapacağım işler verdiğim/vereceğim karalar hayatımı etkileyecek o yüzden bu miğde bulantısı gibi iğrenç durumdan hemen çıkmam gerekiyor.

Sorunun çözümü basit ama yapamıyorum.

Bu yazıyı gördükçe kendime gelirim inş. Bu arada ne makale nede uygulama yazıyorum inş bu durumada başka bir yazıda değineceğim 🙂

Kalın sağlıcakla…

“Denge bozulması” üzerine 19 yorum

 1. Cok fazla PC de takilma, sadece islerine bak ve bitir sonrasinda disari cik, mola ver, arkadaslarinla bulus, vs vs.
  “Ekrana Mal Gibi Bakmak” olayi bende de oluyor arada sirada 🙂 saydigim seyler iyi geliyor..
  Kal saglicakla…
  Hea, unutmadan! bizim gibi adamlarin düzenli bir spora ihtiyaci var. MSN de anlatirim :)))

 2. Maalesef Yeni çağın insanoğluna attığı kazık diyebiliriz bence bu duruma.

  Çalışma konusunda küçük bir tavsiyem olabilir belki. Ben okul yıllarındaki gibi tenefüsler vermeye çalışıyorum çalışmalarım arasına. Hem konsantrasyon sorunu çözülüyor hem de uzun saatler boyunca aynı pozisyonda oturmanın verdiği bedensel yorgunluk hissi azalıyor.

 3. Aynı sorunları ve daha da fazlasını ben de yaşıyorum. Bir çare bulamazsan geleceğin nokta şimdikinden daha kötü, biliyorsundur. Hatta modern hayatın her bireyi için de geçerli.

  Bilgisayarı işyerinde bırakmak benim de uygulayacağım bir yöntem. Ama benim işyerinin girişi olduğu gibi cam 🙂

 4. evet hocam aynı şeyleri bende yaşıyorum. Bir şirkette uygulama geliştirme olarak görev almaktayım fakat inanırmısınız uygulamadan çok bas yatıştayım bana verilen görevler zamanında yetiştiremiyorum.

  Bu yazınıda tesadufen internette dolaşırken buldum kurtulma yolları varsa banada biri tavsiye ederse cok sevinirim.

  Saygılarımla.
  iyi günler dilerim.

 5. yazıyı ve yorumları okudum, naçizane önerim yapılacak işleri, çalışmalar ve benzeri şeyleri çok değer verdiğiniz bir insanın işi gibi görmeniz, kendi işiniz olsa onuda sallarsınız. ama çok değer verdiğiniz bir kişinin işini kolay kolay sallamazsınız, alacağınız parayı da unutmayın.

 6. Yemin ediyorum ki piskolağa gitsen seni bukadar anlayamaz. %99 değil %100 anlıyorum ve ne b*ktan bir duygu olduğunu biliyorum. Nasıl mı bu kadar emin konuşuyorum; aynı durumdayım.

  G*t göbek aldı başını gitti. Kızlarla konuşmayı unuttum, spor aletlerine tonla para verdim ancak çamaşır askısı olmaktan öteye gidemediler.

  Evden çıkmak istemiyorum ancak çıkmazsam da çalışamıyorum. Biriken işlerin çok acil bitmesi gerek ancak ben daha da geriliyorum ve bir tık bile yazamıyorum.

  Bunun adı ATALET. Nasıl çözebileceğimi biliyorum, işleri nasıl yapacağımı biliyorum, neler başabileceğimi biliyorum, neler başardığımı anımsıyorum ancak bir türlü ERTELEME illetinden kurtulamıyorum.

  Ölsem kimsenin umrunda olmaz diye düşünmüyor değilim.

  Neyse ben gidimde şu kategorik yapıyı bitireyim.

  İşin b*ktan tarafın birçok kişinin günlerce uğraşrak yaptığı işleri 2 saatte bitirebilyiorum ancak ben haftalarca o iki saati arıyorum.

  Saygılar
  KRAL

 7. KRAL duramadı bişiler de yazmak istedi;

  Bu durumun benden başkalarında da olması aslında beni şaşırttı.

  Bu yazıyı ben yazsaydım aynen harf harf yazardım. Sen yine tatile çıkmışsın ben kaç yıldır tatile de çıkamıyorum.

  Hayatta aslında 5 sac ayağı olduğunu düşünürüm ve bunlardan birinin eksilmesi sekteye uğratır ancak 2 yada 3 ünün eksilmesi hayatı çekilmez kılar.

  Yorumlardan birinde yazıyordu ve katılıyorum. Ben yavaş yavaş bu illetten kurtulmak istiyorum en azıdnan kurtulmak için adımlar atıyorum. Bazı çalışmalarım var bununla ilgili eğer başarılı olursam (ölmezsem) buradan tekrar yazarım.

  Admin olarak bu yazıyı yazabilme cesaretinden ötürü seni tebrik ederim. Benim yazdıklarımın bir anlamı yok çünkü kimliksiz biriyim. Bu cesarete ek olarak sadece bu konu için bir blog açabilirsin. inan iş yapar…. ama dur ya şimdi kim uğraşcak yeni siteyle yada bugün işin vardır senin yarın yaparsın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir